Ελληνικά με την παρέα μου 1

Βιβλίο (σελ. 225)

Το βιβλίο απευθύνεται σε μαθητές 12 ετών και άνω, που έχουν ελάχιστες γνώσεις ελληνικών (ψευδοαρχάριοι) και στοχεύει στην ταχύρρυθμη διδασκαλία της Eλληνικής.Διαρθρώνεται σε 15 ενότητες με επαναληπτικές ασκήσεις, πίνακες γραμματικής και βασικό λεξιλόγιο 1.000 λημμάτων σε έξι γλώσσες. Eγκρίθηκε από το Παιδαγωγικό Iνστιτούτο και έχει εκτυπωθεί από τον OEΔB σε 20.000 αντίτυπα για δωρεάν διάθεση στα σχολεία του εξωτερικού.

Δραστηριοτήτων

Τετράδιο Δραστηριοτήτων

Συνοδευτικό τεύχος
για τον εκπαιδευτικό